Kilpailu 28.5.2022 C agilityrata, paikka TamSK - Koiraurheilukeskus, järjestäjä Suomen Agilityliitto ry

Medi 3, kello 13:40, tuomari Tamás Tráj (Unkari), koirakoita 57, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 4,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 pyrpap Papu Casse-Noisettes L'amour Naissant Einari Pekkala TAMSK 38,04 5,55 −4,96 0 −4,96 49,60p
2 124 kesvil Papu Blackrainbow Jasmin Vesalainen LÄGI 38,74 5,45 −4,26 0 −4,26 42,60p
3 103 kesvil Kimi KIMI FROM GOLDEN REGIA Jasmin Vesalainen LÄGI 39,05 5,40 −3,95 0 −3,95 39,50p
4 100 espves Kreppi CONCURRIDO YIU-YITSU Milja Haapamäki TAMSK 39,24 5,38 −3,76 0 −3,76 37,60p
5 91 kesvil Ruben JUMPAROUND DO IT FOR THE SQUAD Suvi Reini RFF 39,28 5,37 −3,72 0 −3,72 37,20p
6 111 espves Bit CONCURRIDO YATE Jukka Leppälä PIRKU 39,68 5,32 −3,32 0 −3,32 33,20p
7 81 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK 39,97 5,28 −3,03 0 −3,03 30,30p
8 114 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 40,43 5,22 −2,57 0 −2,57 25,70p
9 86 shelam Pokka HALOGEENIN LEIJONAKUNINGAS Aurora Kuosa TAMSK 40,94 5,15 −2,06 0 −2,06 20,60p
10 115 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 41,32 5,11 −1,68 0 −1,68 16,80p
11 82 shelam Sky BLACK CLASSIEL'S BACK TO BLACK Irene Erling HAU 41,98 5,03 −1,02 0 −1,02 10,20p
12 127 cocspa Daim RUNRUNRUN DOUBLE DOWN Maria Sori RFF 36,70 5,75 −6,30 5 5 6,30p
13 123 shelam Cromi KUUNHOHTEEN POUTAPILVI Emmiina Abrahamsson LÄGI 37,47 5,63 −5,53 5 5 5,53p
14 113 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 38,38 5,50 −4,62 5 5 4,62p
15 121 espves Letti Concurrido Karateca Milja Haapamäki TAMSK 38,86 5,43 −4,14 5 5 4,14p
16 70 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 40,93 5,16 −2,07 5 5 2,07p
17 119 pyrpap Miux Entre Nous Quelle Légende Bleue Maria Hirvonen PoKS 41,93 5,03 −1,07 5 5 1,07p
18 107 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka KLUBI 42,43 4,97 −0,57 5 5 0,57p
19 76 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 42,69 4,94 −0,31 5 5 0,31p
20 88 pumi Nomi Napos Zsuzsa Annika Leppänen TAMSK 43,09 4,90 0,09 5 5,09  
21 98 shelam Pessi CELEBREN EXPECTO PATRONUM Jenna Tuononen PoKS 46,71 4,52 3,71 5 8,71  
22 116 shelam Remu CABAROO HOPTIMUS PRIME Laura Leppänen JAU 39,59 5,33 −3,41 10 10  
23 108 borcol Lix MUSICNUMBERTHREE Emilia Lindström PAWS 41,78 5,05 −1,22 10 10  
24 77 shelam Konna BUMTSI BUM NO ONE BEATS ME Kaija Vierimaa ACTIV 46,21 4,57 3,21 10 13,21  
25 73 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 47,02 4,49 4,02 10 14,02  
26 71 espves Esteri Nadador Tormenta Furiosa Mona Liljegren JANKK 47,83 4,41 4,83 15 19,83  
27 69 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI 50,51 4,18 7,51 15 22,51  
  67 pumi Juno NAPOS DÁLIA Annika Leppänen TAMSK         HYL  
  68 koohon IPA MENDIKAN INOVI-IPA BINJA Ari Partti LAU         HYL  
  72 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka PORSK         HYL  
  75 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala Skromfo         HYL  
  80 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU         HYL  
  83 espves Caja CARAYDAN TROMBA Sonja Paavola ATT         HYL  
  84 mudi Riesa MUSTANTASSUN PATRIISIA Väinö Ojala LAUKA         HYL  
  85 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  78 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  90 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Pekkola KOTKA         HYL  
  89 kesvil Vinha ADELYNN ARCHAIMBAUD Laura Virtanen KIRSUT         HYL  
  94 shelam Fairy FAIRY Cecilia Orenius KLUBI         HYL  
  95 shelam Riima Celebren Moodie Inka Räsänen PoKS         HYL  
  96 shelam Björn VIVE HODIE URSUS ARCTOS Nina Hänninen HU-PU         HYL  
  97 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  110 kromfo Rauha Raasillan Carpe Diem Jani Kantola TORKK         HYL  
  99 koohon Zago KUUSIPEURAN YEXEMA CRIMSON ZAGO Jari Laitinen KirKe         HYL  
  101 shelam Hile Halogeenin Kuningasidea Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  102 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  109 auskel Hilla REDTERRIFIC A SMALL VICTORY Mia Lammasniemi RFF         HYL  
  93 espves Kiah Caraydan Pretoria Jessica Kock WOFF         HYL  
  112 shelam Muura AGARWAEN DRACARYS STORMRAGE Laura Pitkänen PoKS         HYL  
  106 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL  
  105 espves ENA ENA DE AGUAMARINA Jade Erkko BAT         HYL  
  117 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  126 kesvil Arvo TUOHINON JOSS JOVANI Jarkko Hietasara LAU         HYL  
  120 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KirKe         HYL  
  92 espves Elviira NADADOR INVESTIGADORA SOLEADA Mona Liljegren JANKK         HYL  
  125 espves Mirkku NADADOR INVESTIGADORA HILARANTE Marko Mäkelä JANKK         HYL  
  122 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK         HYL  
  65 shelam Gamy GJERULFF WORKING GAMEBOY Katariina Sewón AGRY         POIS  
  66 kromfo Ilve Alobelin Daberath Hanna Degerman TAMSK         POIS  
  74 engkte Masa Great Bernina's Mega-Masa Saija Aksovaara ACE         POIS  
  79 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         POIS  
  87 schape Heta Puuparran Vuokko Janne Marjanen MYNSK         POIS  
  118 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         POIS