Kilpailu 29.5.2022 E agilityrata, paikka TamSK - Koiraurheilukeskus, järjestäjä Suomen Agilityliitto ry

Mini 3, kello 9:30, tuomari Tamás Tráj (Unkari), koirakoita 43, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 4,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 shelam Lyx BE MINE OF IMPRESSIVE TWILIGHT Linda Loikkanen SiSu 38,57 5,57 −5,43 0 −5,43 54,30p
2 18 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 38,59 5,57 −5,41 0 −5,41 54,10p
3 53 shelam Sonic KUUNHOHTEEN SUMUPILVI Hanna Lakianperä AGRY 39,29 5,47 −4,71 0 −4,71 47,10p
4 47 shelam Cava BLACK CLASSIEL'S TORNADO OF SOULS Satu Luusua HSKH 41,02 5,24 −2,98 0 −2,98 29,80p
5 8 shelam Taika MUSTANTASSUN PIKKUMYY Tiina Haponen MAH 43,87 4,90 −0,13 0 −0,13 1,30p
6 46 mittel Aika Mikälie Aikakone Heini Lindholm I-HAH 39,12 5,50 −4,88 5 5 4,88p
7 52 shelam Pikku Myy LELLUKAN COOLEIN KAIKISTA Katja Kumpulainen JAU 41,49 5,18 −2,51 5 5 2,51p
8 35 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi NoLOA 44,32 4,85 0,32 5 5,32  
9 34 shelam Wii Gummagårdens Bonnie Ida Lindström PAWS 44,45 4,84 0,45 5 5,45  
10 57 shelam Malla NAPPULAVAARAN BETULA NANA Maria Sori RFF 47,12 4,56 3,12 5 8,12  
11 10 shelam Luna Tähtihovin Gabriella Noora Lappalainen HyKU Ry 47,95 4,48 3,95 15 18,95  
12 11 shelam Kirppu Snowpaw Fairy Mary Lotta Jokinen TSAU 50,07 4,29 6,07 15 21,07  
13 12 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 51,30 4,19 7,30 15 22,30  
14 9 pampai Dali LOVELY LION AWAY FROM THE SUN Noora Leppikangas TORKK 46,36 4,64 2,36 20 22,36  
15 24 borter Colo Electra Pasi Vesenterä BAT 47,49 4,53 3,49 20 23,49  
  13 borter Hulda Millitallin Åskväder Niina Liukkonen MAH         HYL  
  16 käävil Into AROMATIC ROAD RUNNER Mona Kuusela UNITE         HYL  
  7 parson Hilima KAMUNKORVEN ÅSHILD ÅSTRÖM Merja Peura TORKK         HYL  
  20 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén LÄGI         HYL  
  19 parson Stig KENKKU COLTONPARAYKO Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  22 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  23 shelam Iva HALOGEENIN KRISTALLIPRINSESSA Ira Mikkanen MAH         HYL  
  26 käävil Lio AIRI ARABESKA LIOLIK Anu Kylvén TAMSK         HYL  
  27 engkte Nasta GREAT BERNINA'S VIP LADY Satu Ahtinen RAGIT         HYL  
  14 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  15 shelam Saga CHEERYMAI ALL OF MY HEART Saija Ilonen LAGU         HYL  
  32 käävil Isla LITTLEFUN'S MISS WHITE CHOCO Maija Tiainen BAT         HYL  
  33 tarupi Vilma Yacatis Sommarsolvalla Laura Melkinen JoA         HYL  
  29 shelam Tuuli TRICKY BLUE'S LITTLE SECRET Tiina Haponen MAH         HYL  
  41 mittem Meeko AUREAHOF'S DONNIE DARKO Kaarin Kontturi KLUBI         HYL  
  30 kiihar Åkki XTRA BOLD KIMBLE Pinja Karuveha KLUBI         HYL  
  25 shelam Wilda BUSTLING'S ALL OR NONE Fanny Skog LAW         HYL  
  43 engkte Papu Great Bernina's Poker Face Saija Aksovaara ACE         HYL  
  44 shelam Tesla GJERULFF WORK IS FUN Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  50 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen SWAU         HYL  
  36 käävil Alina PEU BAW WITH A HINT OF CINNAMON Viljami Saarivuo LÄGI         HYL  
  39 shelam Hups BUSTLING'S BE A RULE BREAKER Elena Nisula JAU         HYL  
  42 shelam Kaaos BUSTLING'S CHAOTIC RISK TAKER Jenna Kantola LAW         HYL  
  38 shelam Sim BUSTLING'S CHAOS WITH NO SPEED LIMITS Janne Grönroos LÄGI         HYL  
  55 shelam Win COLTRIS CLAIMING THE THRONE Ida Lindström PAWS         HYL  
  54 käävil Nacho LOVELY LION TOO FAST TO CATCH Janika Majasaari VAS         HYL  
  51 shelam Ninni KÄPYLAAKSON MEREN TÄHTI Assi Rapeli BAT         HYL  
  56 shelam Megs SWASHING NUTMEG Sanni Kariniemi NoLOA         HYL  
  17 jappys Kaya SNOWPEPPER'S AMAZING STORY Jenny Rautiainen JAT         POIS  
  21 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         POIS  
  28 shelam Nico Kiitäjän Arvoitus Katja Kuula ARCT         POIS  
  37 käävil Tipzy INWHITE TRACY DI VICENZO Anki Vikström JKF         POIS  
  40 käävil Enya JOINER'S QUALITY EBONY ENYA Laura Ölander KSSK         POIS  
  45 shelam Dave Brainpool's Pure Action Sini-Maria Kuula ACTIV         POIS  
  49 tarupi Junnu Yacatis Örjan Ökenstorm Heli Koskensalo TAMSK         POIS  
  48 pampai Nova DALORO GARDENS YOLO NOVA Ron Liljedahl JKF         POIS  
  58 shelam Helka CIMILLAN JESTASSENTÄÄN Iida Vakkuri KLUBI         POIS